بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩۱/۱٠/۱۳

تعدیل شاخص بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از دلار بازار آزاد از سال 1380 تا به امروز در نمودار زیر آمد است.  انتقادی کارشناسان و فعالان بازار به مسولان بورس در خصوص کنترل یا شاید مدیریت بازار مطرح می کنند، کاهش ارزش دلاری شرکت ها در بورس است که نمودار حاضر گواهی است بر این مدعا. بطوریکه در برخی از روزها که دلار در بازار آزاد رشد خیره کننده 5 تا 7 درصدی را شاهد بود، به همان نسبت ارزش بازار و شاخص بورس به لحاظ واقعی و بر حسب دلار کاهش ارزش داشتند.

 

این بررسی چیزی جز مبانی توهم پولی نیست.


 


 

 

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes