بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩۱/۱۱/۱٠
مدیر امور ناشران بورس اوراق بهادار در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد
هم‌اندیشی شرکتهای بورسی برای اجرای دستور‌العمل کنترل داخلی/حضور 35 شرکت در جلسه
خبرگزاری تسنیم : سرپرست ناشران بورس‌ از برگزاری نشست هم‌اندیشی اجرای دستورالعمل‌کنترل‌داخلی شرکت‌ها باحضور 35 شرکت بورسی و هلدینگ‌ها خبرداد و گفت: نماینده سازمان بورس نیزبرای رفع ابهامات در جلسه حضور داشت.
سرویس: اقتصادی   تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۰   ساعت ۱۷:۴۹   شناسه خبر: ۱۳۹۱۱۱۱۰۰۰۰۱۱۶
بورس

 

روح الله حسینی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره هم اندیشی روز گذشته شرکت بورس که در راستای دستور‌العمل کنترل داخلی برگزار شد، اظهار داشت: عصر روز گذشته هم اندیشی کنترل داخلی که از اردیبهشت ماه سال جاری به اجرا در آمد، برای شرکت‌های بورسی برگزار شد. بر اساس این دستور العمل کلیه شرکت‌ها باید خود را با ضوابط این منشور منطبق و در شرکت خود اعمال می‌کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت‌ها در این زمینه سؤالات متعددی داشتند تصمیم گرفته شد یک جلسه هم اندیشی با شرکت‌های بورسی برگزار کنیم تا سؤ الات و ابهاماتی که مطرح است برطرف شود بنابراین عصر روز گذشته با حضو 35 شرکت بزرگ بورسی و هلدینگ‌های حاضر در بورس این هم اندیشی برگزار شد.

مدیریت امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران بیان کرد: در این جلسه معاونان مالی و اقتصادی شرکت‌ها و نماینده‌ای از سازمان بورس حضور داشتند تا به سؤالات شرکت‌ها در این زمینه پاسخ‌‌های لازم ارائه شود. در این جلسه با پاسخگویی به سؤ الات مطرح شده شرکت‌ها به نظر می‌رسد ابهاماتی که وجود داشت، برطرف شده است. 

حسینی مقدم در پایان تصریح کرد: هر چند 35 شرکت در این جلسه حضور داشتند ولی برخی از آنها شرکت‌های زیر مجموعه‌ای دارند که آنها نیز در بورس هستند بنابراین بسیاری از شرکتها به این 35 عدد وابسته هستند و سؤ الات بسیاری از فعالان بورسی طی این هم اندیشی حل شد و در پایان نیز قرار شد جلسه‌ای با جامعه حسابرسان و شرکت‌های حسابداری در آینده برگزار شود.

به گزارش تسنیم، دستور العمل کنترل داخلی شرکت‌ها از اردیبهشت ماه باید در شرکت‌ها اجرا می‌شد و در همین راستا به شرکت‌های بورسی یک سال مهلت داده شد که این دستور العمل را در شرکت  خود اجرا کنند. بر اساس این دستور العمل از این پس در سالهای آینده حسابرسان شرکت‌ها بر کنترل داخی شرکت‌ها نیز نظارت می‌کنند.

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes