بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩۱/۱۱/۱۱

خبر (دنیای اقتصاد 11 بهمن)


برگزاری جلسه هم‌اندیشی اجرای دستورالعمل کنترل داخلی

گروه بورس- جلسه هم‌اندیشی برای اجرای دستورالعمل کنترل داخلی با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ و هلدینگ بورسی و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار تهران در روز دوشنبه 9 بهمن در بورس تهران برگزار شد.

 

مدیر امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران گفت: در این جلسه معاونان یا مدیران مالی شرکت‌های بزرگ پذیرفته شده در بورس تهران و هلدینگ‌های پذیرفته شده که کنترل شرکت‌های بورسی دیگر را بر عهده دارند، حضور داشتند؛ که نمایندگان بورس تهران و سازمان بورس به تشریح زوایای دستورالعمل کنترل داخلی پرداختند.


سیدروح‌الله حسینی‌مقدم افزود: دستورالعمل کنترل‌های داخلی ناشران پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، پیشگیری از وقوع تخلفات و نیز ساماندهی و توسعه بازار شفاف و منصفانه اوراق بهادار طبق قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و با هدف اجرای مواد دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران، در اردیبهشت1391 در 18 ماده به تصویب هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسید.


وی تاکید کرد: سیستم کنترل‌های داخلی هر شرکت با توجه به اندازه و نوع فعالیت آن متفاوت است، اما این سیستم در هر شرکت باید به گونه‌ای طراحی، مستقر، اجرا و مستندسازی شود که دربرگیرنده محیط کنترلی، ارزیابی ریسک، فعالیت‌های کنترلی، اطلاعات و ارتباطات و نظارت باشد.


حسینی‌مقدم خاطرنشان کرد: از آنجا که بر اساس مفاد این دستورالعمل رعایت آن، از تاریخ ابلاغ آن، برای ناشران پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران الزامی است، ضروری بود تا ابهامات شرکت‌ها در این خصوص برطرف شود. به همین دلیل بورس اوراق بهادار تهران میزبان ناشران پذیرفته شده بود تا به سوالات مطرح که به نظر سوالات سایر شرکت‌ها نیز خواهد بود، پاسخ داده شود تا بتوانیم در جهت افزایش شفافیت و رعایت حقوق سرمایه‌گذاران این نظام را در شرکت‌ها پیاده‌سازی کنیم.

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes