بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩۱/۱٢/۸

hosseinimoghadam

رو در رو با میز صنعت با حسینی مقدم


به گزارش خبرنگار سایت تحلیلی خبری بازار سرمایهبه نقل از سنا، مدیر ناشران شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت : میز صنعت ارتباطی دو سویه بین بازار سرمایه و فضای کسب و کار برقرار می کند.
شرکت بورس اوراق بهادار از ابتدای امسال چهار میز صنعت خودرو، سیمان، پتروشیمی و پالایشگاهی را برگزار کرده است.
بنا بر این گزارش، مدیر ناشران شرکت بورس اوراق بهادار با بیان مطلب بالا گفت: این میزها با حضور شرکت های بورسی فعال در همان حوزه، مراجع ذیصلاح و کارشناسان برگزار می شود.
سید روح الله حسینی مقدم ادامه داد: یکی از وظایف بورس برقراری ارتباط بین فضای کسب و کار و بازار سرمایه است که میز صنعت می تواند این ارتباط را برقرار کند.
وی با اشاره به اینکه با برگزاری میزهای صنعت، از نزدیک با توانمندی ها و چالش های صنایع آشنا می شویم، ابراز داشت: در برخی موارد شرکت ها خودشان راهکارهایی را برای مشکلات پیشنهاد می دهند که بورس می تواند آن ها را به مراجع ذیصلاح منعکس کند.
مدیر ناشران شرکت بورس اوراق بهادار با بیان اینکه نخستین هدف میز صنعت، دریافت نظرات، مشکلات و چالش هایی است که شرکت ها دارند، خاطرنشان کرد: از هر صنعتی که در کشور فعال است، چند شرکت بزرگ در بورس اوراق بهادار فعال است. برای مثال، حدود 30 شرکت بزرگ از صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در بورس اوراق بهادار فعال بوده و سهامشان معامله می شود.
وی افزود: میز صنعت فضای ارتباطی دو سویه بین بازار سرمایه و فضای کسب و کاری که این صنایع در آن فعال هستند را برقرار می کند. از همین رو، "میز صنعت" نامیده شده است.
حسینی مقدم تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون چهار میز صنعت خودرو، سیمان، پتروشیمی و پالایشگاهی برگزار شده است.
وی در خصوص آخرین میز که مربوط به پتروشیمی و پالایشگاهی بود، گفت: در این میز، انتظارات بازار سرمایه به فعالان صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی منتقل شد.
حسینی مقدم با اشاره به اینکه بورس اوراق بهادار توام با نوسان است، اظهار داشت: بورس یک بازار دست دوم است که فضای کسب و کار آن در جای دیگری است. از همین رو در این میز، انتظارات سهام داران و سرمایه گذاران به شرکت ها منتقل شد.
مدیر ناشران شرکت بورس اوراق بهادار با بیان اینکه از دیگر اهداف برگزاری میز صنعت، شفاف سازی است، افزود: در این میز، به ابهامات موجود پاسخ داده شد؛ چراکه از نمایندگان وزارت نفت، ملی پالایش پخش و انجمن های فعال در این حوزه دعوت شد تا ابهامات موجود در این صنعت را شفاف کنند تا فضای شفاف تری برای سرمایه گذاران فراهم شود.
حسینی مقدم تصریح کرد: از سوی دیگر، مسوولان حوزه هم مشکلاتی دارند که آنها را طرح کرده و انتظار دارند که بورس به عنوان حامی مجموعه سرمایه گذاران و سهام داران، این موارد را به مراجع ذیصلاح منتقل کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در مجموع هدف بورس از برگزاری میزهای صنعت این است که به بهتر شدن فضای کسب و کار کمک کند.

http://boursepersia.com/FA/component/k2/item/1869-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1.html#

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes