بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/۳/٢۸
آمار و فرآیند لغو پذیرش در بورس تهران تشریح شد
۱۳۹۲/۳/۲۸ ۱۵:۴۴
بازدید :  7
بخش "شرکتهای لغو پذیرش شده" در سایت بورس اوراق بهادار تهران ایجاد گردید.

 

به گزارش روابط عمومی بورس تهران به نقل از مدیریت ناشران؛ با توجه به مسئولیت بورس اوراق بهادار تهران در شفاف سازی بازار و اطلاع رسانی به موقع به سرمایه گذاران، به ویژه سهامداران جز، بخش اطلاع رسانی در خصوص لغو پذیرش ناشران اوراق بهادار در سایت بورس اوراق بهادار تهران ایجاد گردید. در این بخش که از منوی ناشران و با عنوان "شرکت­های لغوپذیرش شده" قابل دسترسی است، اسامی شرکت­های لغو پذیرش شده به تفکیک سال، همراه با تاریخ دقیق لغو پذیرش به همراه فرایند لغو پذیرش قابل دسترسی است.  

لغو پذیرش یک شرکت آخرین گام از پیگیری شرایط تداوم پذیرش است که در بازار نمود عینی پیدا می‌کند. بورس تهران توسط مدیریت امور ناشران، با حساسیت ویژه­ای این مسائل را دنبال می‌کند. در این فرآیند، مدیریت امور ناشران، شرکتهایی را که شرایط پذیرش را از دست داده‌اند، انتخاب کرده، مکاتبات لازم را انجام داده و جلسات متعدد با مدیران یا حتی سهامداران عمده برگزار می‌کند. سپس گزارش­های کارشناسی متعدد تهیه شده، در صورت نیاز بازدید از وضعیت شرکت در دستور کار قرار می‌گیرد تا در‌ نهایت پس از تشریفات لازم، این شرکتها به هیات پذیرش بورس برای لغو پذیرش معرفی ‌شوند. این فرآیند برای یک شرکت گاهی بیش از سه ماه به­طول می‌انجامد. دلیل آن‌هم حساسیت بورس نسبت به حفظ حقوق سهامداران جزء است.

لازم به ذکر است در صورت وقوع هرکدام از موارد یاد شده در ماد? 41 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار، مدیریت امور ناشران اوراق بهادار ضمن ارائة گزارش به هیئت پذیرش مراتب را به ناشر اعلام می‌کند. ناشر هم موظف است ظرف سی روز توضیحات خود را به هیئت پذیرش ارائه نماید. بعد از اعلام لغو پذیرش از سوی هیات پذیرش، مدیریت امور ناشران تا لغو نهایی در کنار مدیران شرکتهاست تا آنها بتوانند طبق مقررات، اعتراض لازم را به مراجع ذیصلاح اعلام نمایند. در صورتی‌که هیئت پذیرش تشخیص دهد ناشر قادر به برطرف کردن موارد منجر به لغو پذیرش است، مهلت مشخصی را حسب مورد برای وی در نظر می‌گیرد و در غیر این صورت لغو نهایی پذیرش شرکت اعلام می­گردد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایند.

 

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes