بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٤/۱٥

آغاز ثبت‌نام آزمون‌های اصول کارگزاری

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، ثبت نام آزمون‌های اصول بازار سرمایه، معامله گری اوراق تأمین مالی، معامله گری بورس کالا، معامله گری ابزار مشتقه، مدیریت نهادهای بازار سرمایه، کارشناسی عرضه و پذیرش، تحلیل گری بازار سرمایه، ارزشیابی اوراق بهادار و مدیریت سبد اوراق بهادار از امروز ساعت 8 صبح آغاز و تا روز شنبه مورخ بیست‌ودوم‌تیرماه جاری رأس ساعت 24 ادامه می‌یابد.

این در حالی است که، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ بیست‌وششم‌تیرماه تا ساعت 24 روز پنجشنبه مورخ بیست‌وهفتم‌تیرماه امکان پذیر خواهد بود.

متقاضیان شرکت در این دوره از آزمون‌ها در نظر داشته باشند که هر داوطلب حداکثر تا تاریخ بیست‌وهفتم‌تیرماه فرصت دارد تا از صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام اطمینان حاصل کند و امکان ثبت نام برای متقاضی جدید در دوره ویرایش امکان پذیر نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، ثبت نام به‌صورت اینترنتی از طریق مراجعه به پایگاه الکترونیکی اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای به نشانی http://reg.seo.ir و همچنین پایگاه الکترونیکی سازمان بورس و اوراق بهادار به آدرس www.seo.ir  (لینک ثبت‌نام آزمون بیست و یکم گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای) انجام می‌شود.

داوطلبان می‌بایست برای تکمیل اطلاعات خود و مطالعه تمامی جزئیات این دوره از آزمون ها به آدرس:http://reg.seo.ir/Content.aspx?id=67 مراجعه کنند.

هم‌اکنون برای تصدی برخی از سمت‌ها در کارگزاری‌های فعال در بورس اوراق بهادار و بورس کالایی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری، داشتن یکی از گواهی‌نامه‌های مذکور شرط لازم محسوب می‌شود. همچنین اعطای برخی مجوزهای فعالیت خاص به کارگزاری‌ها، منوط به استخدام و معرفی تعداد مشخصی از دارندگان گواهی‌نامه‌های مذکور توسط کارگزاری متقاضی است.

با توجه به اینکه براساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب آذرماه سال 1384، کلیة نهادهای مالی اعم از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر (هلدینگ)، شرکت‌های تأمین سرمایه، مؤسسات رتبه‌بندی، شرکت‌های پردازش اطلاعات مالی و شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری تحت نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند، تصدی برخی از سمت‌ها در این نهادهای مالی و اعطای مجوز برخی از فعالیت‌ها به این نهادها، منوط به داشتن گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه یا استخدام تعداد کافی از دارندگان این گواهی‌نامه‌ها خواهد بود.

داوطلبان دقت داشته باشند که مراحل ثبت نام شرکت در آزمون های بازار سرمایه را به روزهای آخر موکول نکنند و در صورت تصمیم جدی برای حضور در این دوره از آزمون ها از همان روزهای ابتدایی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes