بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٤/٢٦
رشد شاخص‌های بورس حبابی نیست
محمد ابراهیم قربانی فرید درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی پانا، اظهار کرد: شرکت ها آزادند به هر میزان که می خواهند نسبت به قیمت‌گذاری محصولات خود اقدام کنند و قیمت گذاری در بورس شرایط حراج داشته و امکان رانت وجود ندارد.

وی افزود: فروشندگان می تواند قیمت بالا تعیین کنند یا با هر شیوه ای که تمایل دارند نسبت به قیمت گذاری اقدام کنند.

قربانی فرید تصریح کرد: امکان رانت در قیمت گذاری محصولات بورس کالا وجود ندارد و فروشنده می تواند بالاترین قیمتی را که تمایل دارد برای فروش محصول تعیین کند.

رییس کارگزاری سهام پژویان شایق، عنوان کرد: بسته بودن نماد شرکت ها به معنای رانت نیست و بسته بودن نمادها به دلیل نبود اطلاعات کافی و شفاف نبودن اطلاعات است به همین دلیل نمادها بسته می شود تا اطلاعات فروشنده تکمیل شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رشد شاخص ها در بورس حبابی است، اضافه کرد: رشد شاخص ها در بورس حبابی نیست چون مجموع EPS و PE بازار حدود6.5 تا 7 است در حالی که در دنیا حدود 15 به بالا است بنابراین رشد شاخص ها در بورس ایران حبابی نیست.

قربانی فرید عنوان کرد: سهام بازار بورس ایران برای حضور شرکت های خارجی آزاد است و اگر خارجی ها مایل باشند می توانند در بورس ایران حضور یابند و سهام شرکت های ایرانی بسیار پایین نرخ گذاری شده است .

وی اضافه کرد: در مجموع بازار بورس کشور حباب ندارد و توصیه به سهامداران خرد نیز این است که نقدینگی و پس اندازهای مازاد خود را در بورس سرمایه گذاری کنند نه اینکه خانه خود را بفروشند و در بورس سرمایه گذاری کنند .

رییس کارگزاری سهام پژویان شایق عنوان کرد: سهامداران باید از مشورت های کارگزاران بورس برای خرید سهام استفاده کنند تا بهترین سهام با اطلاعات کارگزاران خریداری شود.

قربانی فرید تصریح کرد: بازده بورس در ایران بسیار بالاست و اگر شرایط اقتصاد ایران سالم شود ، خارجی ها تمایل بیشتری برای حضور در بازار بورس ایران خواهند داشت.
سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes