بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٥/٢۳

طی هفته‌های اخیر و به دنبال حذف هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی، تعرفه مکالمات همراه اول دستخوش تغییراتی شده و گفته می‌شود به طور میانگین تماس‌های شهری حدود 11 درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

 به گزارش ایسنا، یکسان‌سازی تعرفه مکالمه و حذف هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی تکلیفی بود که توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات برعهده اپراتور اول کشور قرار گرفت تا با حذف این هزینه‌ها، اپراتور اول هم پس از تاخیری چندساله همانند اپراتورهای دیگر شده و دارای هزینه‌های یکسان باشد.

 اما این طرح که لزوم اجرای آن از مدت‌ها قبل اعلام شده بود از 15 مرداد ماه در حالی عملیاتی شد که همچنان سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول مشمول تعرفه‌های جدید نشده‌اند و در مورد سیم کارت‌های دائمی هم تعرفه‌ها تنها چند ساعت مانده به اعمال تعرفه‌های جدید اعلام شد.

 در این میان اگرچه مسوولان و اعضای هیات مدیره همراه اول بر این نکته تاکید دارند که با تغییرات صورت گرفته تغییر چندانی در هزینه‌های کاربران ایجاد نشده و حتی عده‌ای ممکن است با کاهش هزینه هم مواجه شوند اما براساس آمارهای ارائه شده از سوی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، با اجرای همسان سازی تعرفه تماس ها، به طور میانگین تماس های درون شهری که حجم قابل توجهی از مکالمات را تشکیل می دهند 11 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.البته در عین حال گفته می شود تعرفه تماس های بین شهری هم از این پس 27 درصد کاهش را تجربه خواهد کرد.

 

 وحید صدوقی - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار- در این باره معتقد است: تغییر در تعرفه‌های همراه اول پس از 10 سال رخ داده و اکنون شرایطی ایجاد شده که مشترکان می‌توانند با نرخی ثابت تماس بگیرند که این نرخ تقریبا 12 درصد از نرخ موثر قبلی بیشتر است.

 البته این نکته هم نباید ناگفته بماند که همچنان تعرفه‌های کاربران همراه اول اعتباری پس از فلت سازی شبکه در حال ابهام قرار دارد و به گفته مدیران مختلف قرار است در آینده‌ای نه چندان دور اعلام شود.

  صدوقی در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره رقم پیشنهادی همراه اول برای این موضوع گفت: بررسی‌های مختلف صورت گرفته که ترجیح می‌دهیم تا پیش از نهایی شدن درباره آن صحبت نکنیم اما به هر صورت برای تعرفه سیم کارت های اعتباری از کاهش تا افزایش قیمت محتمل است.

 وی همچنین عنوان کرد: سقف مجوز رگولاتوری برای تلفن‌های اعتباری 927 ریال است که بین 618 ریال تا 927 ریال قرار بر آن است که رقمی نهایی شود.

  صدوقی در عین حال کاهش قیمت مکالمات همراه اول اعتباری را دور از ذهن ندانسته و از احتمال کاهش این تعرفه‌ها خبر داد.

 نکته جالب دیگر آن که به گفته صدوقی از زمان تغییر تعرفه‌های همراه اول دائمی، تقاضا برای خرید سیم کارت‌های دائمی همراه اول افزایش یافته که این موضوع نشان از استقبال کاربران دارد چرا که افرادی مانند دانشجویان و یا سربازان که به شهرهای دیگر رفت و آمد دارند اکنون هزینه کمتری خواهند داشت.

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes