بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٥/٢٧
شنبه ۲۶ مرداد همزمان با آغاز به‌کار وزرای اقتصادی دولت یازدهم، بازار ارز با کاهش قیمت دلار به زیر ۳هزار و ۲۰۰تومان مواجه شد به‌گونه‌ای که قیمت فروش پول آمریکایی در بازار آزاد به ۳هزار و ۱۷۰تومان رسید و نرخ خرید آن نیز تا ۳هزار و ۱۲۰تومان کاهش یافت.
 
شنبه 26 مرداد در بازارهای جهانی نیز اتفاق ویژه‌ای رخ داد به‌گونه‌ای که بهای هر اونس طلا با بیش از 50دلار افزایش به 1378دلار رسید اما با وجود این، قیمت انواع سکه در بازار ایران بدون تغییر باقی ماند. علت این، موضوع کاهش قیمت دلار عنوان شده است.

در این شرایط افزایش قیمت طلای جهانی و کاهش بهای دلار در ایران موجب شده تا 2 عامل مؤثر بر قیمت سکه، یکدیگر را خنثی کنند و سکه بهار آزادی همان یک میلیون و 64هزار تومان قیمت‌گذاری شود.

فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که این روند نزولی قیمت با توجه به رویکرد تیم اقتصادی دولت بر ایجاد ثبات و دوری از تصمیمات خلق‌الساعه، ادامه خواهد یافت.

همین جو روانی مثبت و امید به بهبود اوضاع اقتصادی، به افزایش عرضه دلار کمک کرده است؛ به‌گونه‌ای که بسیاری از دلارهای خانگی برای حفظ ارزش ریال به بازار ارز بازگشته و این موضوع روند نزولی قیمت را تقویت کرده است.
سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes