بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٥/۳۱

 مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: با راه‌اندازی کوره شماره دو ذوب آهن اصفهان از ابتدای شهریور ماه تولید روزانه چدن به مرز 8 هزارتن می‌رسد.

به گزارش ایسنا، اردشیر سعدمحمدی در نشستی خبری گفت: در ابتدای امسال تولید روزانه محصول یاد شده بالغ بر 4200 تن بود که در پنج ماهه گذشته این میزان به 5700 تن افزایش یافته است. در حال حاضر کوره بلند شماره یک و سه در حال فعالیت هستند و شهریور ماه شاهد فعالیت هر سه کوره در ذوب آهن خواهیم بود. با راه‌اندازی هر سه کوره ذوب آهن تا پایان سال 1393 به تولید 3.2 میلیون تن چدن دست می‌یابیم.

او با بیان اینکه سالانه در دنیا بالغ بر یک میلیارد و 520 میلیون تن فولاد تولید می‌شود، ادامه داد: از این تعداد 68 درصد به روش کوره بلند، 25 درصد به روش احیای مستقیم و بقیه به روش‌های دیگری مانند روش القایی تولید می‌شوند.

وی افزود: با مصرف 50 درصد کک تولید داخل در ذوب آهن شاهد کاهش هزینه در خرید میزان کک از خارج کشور هستیم. البته درصدد هستیم تا با تزریق پودر زغال به جای کک 30 درصد ارزش افزوده را برای شرکت ایجاد کنیم. ظرفیت تولید کک در وضعیت کنونی بالغ بر 900 هزار تن است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1393 به یک میلیون و 800 هزارتن برسد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: در پنج ماه گذشته عمده صادرات این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان ، آذر بایجان ، ارمنستان و غیره بوده که ارزش آن بالغ بر 70 میلیون دلار بود. سود 3 ماهه نخست امسال این شرکت رقمی معادل 150 میلیارد تومان بود که امید است با با راه‌اندازی کوره شماره 2 به همراه دو کوره یک و3 رقم این سود، افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه تولید ریل U33 در ذوب آهن اصفهان آغاز شده و هم‌اکنون در حال مذاکره برای تولید ریل UIC60 (ریل سنگین) هستیم، افزود: از اواخر تیر ماه گذشته این شرکت خصوصی شده است. براین اساس تغییر ساختار قدیمی و مدیریتی ضمن دعوت از چهار پیمانکار خارجی که با کوره بلند کار می‌کنند، امری لازم است. همچنین ذوب آهن اصفهان به دنبال تولید محصولات سنگین مانند تیرآهن‌های سایز 27 است.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه تولید ریل U60 (ریل سنگین) از ظرفیت‌های این شرکت در آینده است، گفت: طبق برنامه توسعه ریلی در افق 1404، سالانه هزار کیلومتر ریل برای احداث خطوط جدید پیش‌بینی شده است.

وی گفت: تولید 2.8 میلیون تن فولاد خام از جمله برنامه‌های ذوب آهن اصفهان در سال جاری است که این میزان نسبت به سال گذشته یک میلیون تن افزایش تولید خواهید داشت و این موضوع در تولید ناخالص ملی، کاهش واردات و صرفه‌جویی ارزی و همچنین تامین نیازهای داخلی بسیار تاثیرگذار است.

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes