بورس (زندان جذاب نقدینگی)
این یک وبلاگ آموزشی درباره آشنایی با بازارهای مالی و به ویژه بازار اوراق بهادار یا بورس است. هر یک از بازدید کنندگان حتی می توانند در قالب سوال طرح موضوع نمایند و در اولین فرصت مطالب مورد نیاز آموزشی در این خصوص در همین وبلاگ ارایه خواهد شد.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سید روح الله حسینی مقدم - ۱۳٩٢/٩/۳٠

اتمام آذرماه و نزدیک شدن به پایان سال مالی برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری و کارگزاری موجب افزایش فشار فروش در بیشتر نمادهای حاضر در بازار شده و این امر سبب شد تا حدود 70 درصد از کارشناسان شرکت کننده در نظرسنجی این هفته «تدبیرگران فردا» به پیش‌بینی هفته‌ای متعادل برای بازار بپردازند.

براساس نظرسنجی هفته بیست‌وپنجم این شرکت که از 78 شرکت معتبر از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مشاور سرمایه‌گذاری، کارگزاری و بیمه صورت گرفته برخلاف هفته‌های گذشته حدود 14 درصد از مشارکت‌کنندگان معتقدند به دلیل فشار فروش در اکثر نمادهای فعال در بازار، شاخص هفته آتی روند منفی خواهد داشت و 70 درصد نیز اعتقاد دارند که بازاری متعادل در انتظار سرمایه‌گذاران خواهد بود.اما در بازه یک ماهه همانند هفته‌های گذشته فعالان بازار اعتقاد به رشد شاخص دارند، رای 79 درصدی به مثبت بودن بازار تاییدکننده این اعتقاد است.
افزون بر این با توجه به تاثیر قابل توجه نرخ گاز بر بهای تمام‌شده شرکت‌های پتروشیمی، در این هفته نرخ احتمالی خوراک پتروشیمی‌ها مورد نظرسنجی قرار گرفت که مطابق نتایج حدود 82 درصد از مشارکت‌کنندگان اعتقاد دارند نرخ 8 تا 10 سنت برای گاز تصویب خواهد شد.
همچنین همانند هفته‌های قبل فعالان بازار سرمایه صنعت بانکداری و خودرو را همچنان صنایع با پتانسیل و سودآوری معرفی می‌کنند، اما تغییرات در روند بازار و همچنین تغییر نگرش فعالان و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه موجب شده که سه صنعت انفورماتیک، تجهیزات و دارو با اقبال بیشتری مواجه شوند.

سید روح الله حسینی مقدم
کارشناسی ارشد اقتصاد کارشناس بازار سرمایه از سال 1383 مدرس دانشگاه
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
Monex Live Gold Price
web polls
کدهای اضافی کاربر :


unction keep_alive() { xmlhttp = new XMLHttpRequest(); xmlhttp.open('GET', "path_to_your_server_stock_data_code"); xmlhttp.send(null); xmlhttp.onreadystatechange = function(){ if (xmlhttp.readyState == 4) { if(xmlhttp.status == 200 ){ var receivedText = xmlhttp.responseText; if(document.getElementById){ document.getElementById('updatesuff').innerHTML = receivedText; } }else{ alert("Unable to transmit your changes to the server."); return false;}}}}; setInterval(keep_alive,840000); //My session expires at 15 minutes