در  هشتاد و نهمین جلسه ­ی هیئت پذیرش اوراق بهادار مورخ 25/09/1394، شرکت تأمین سرمایه امید به­ عنوان اولین بنگاه فعال در صنعت تأمین سرمایه، موفق به اخذ پذیرش در فهرست نرخ­های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گردید. امید است پذیرش و عرضه سهام این شرکت، طلیعه­ی نوینی برای حرکت در جهت افزایش حضور شرکت­های فعال در صنایع جدید و نیز سایر شرکت­های تأمین سرمایه در بازار اوراق بهادار باشد.


در حال حاضر سرمایه‌ی ثبت­شده‌ی این شرکت مبلغ 3.176 میلیارد ریال منقسم به 3.176 میلیون سهم یک هزار ریالی است. براساس آخرین صورت‌های مالی منتهی به 31/03/1394، صندوق بازنشستگی و پس­انداز کارکنان بانک­ها 36 درصد، و مدیریت سرمایه­گذاری امید، صنعتی و معدنی چادرملو و صنعتی و معدنی گل گهر هر یک 17 درصد از سهام شرکت تأمین سرمایه امید را در اختیار دارند. این شرکت پس از تحقق شرایط تعیین­شده توسط هیئت پذیرش و نیز افشای اطلاعات و صورت‌های مالی در سامانه کدال، قابلیت عرضه­ی سهام خود را در زمان مناسب در بازار خواهد داشت.

شایان ذکر است اولین بار در ایالات متحده آمریکا، بانک آمریکا/­مریل لینچ در سال 1971، و جی پی مورگان چیس در سال 1972 میلادی در بورس اوراق بهادار نیویورک پذیرفته شدند. پس از این دو شرکت تأمین سرمایه یا همان بانک سرمایه­گذاری، مورگان استنلی در سال 1986، و گلدمن ساکس در سال 1999 میلادی موفق به اخذ پذیرش در بورس اوراق بهادار نیویورک شدند.