به زودی سمینار مشترک بورس تهران و بورس استانبول برگزار می شود

28 بهمن 1394 - ساعت 08:10

 
مدیرعامل بورس استانبول در صدر هیاتی 30 نفره از شرکت های سرمایه گذاری، تامین سرمایه، سبد گردان و شرکت های کارگزاری دهم اسفند ماه به ایران می آید.

 به گزارش روابط عمومی بورس تهران، روح اله حسینی مقدم، معاون بورس اوراق بهادار تهران با اعلام خبر فوق به حضور مدیرعامل بورس اوراق بهادار استانبول در 10 اسفند ماه در تهران اشاره کرد و افزود: بورس تهران و بورس استانبول در سمینار مشترکی به بررسی راهکارهای ارتباط دو بازار سرمایه ایران و بازار سرمایه ترکیه خواهند پرداخت. در این سفر که 30 نفر از مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری، تامین سرمایه، سبد گردان و شرکت های کارگزاری حضور دارند، نشست مشترکی برگزار خواهد شد.

حسینی مقدم خاطرنشان کرد: طبق فراخوان صورت گرفته بیش از70 نفر از مدیران شرکت های تامین سرمایه، مشاور سرمایه گذاری و شرکت های کارگزاری از بازار سرمایه ایران برای حضور در این نشست اعلام آمادگی کردند و در خصوص ارتباط و تعامل دوگانه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

حسینی مقدم تصریح کرد: بورس های تهران و استانبول در ماههای گذشته تفاهم نامه همکاری امضا کردند که این نشست در  راستای آن تفاهم نامه برگزار خواهد شد که در خصوص موضوعات مختلفی مانند پذیرش های دوگانه، راه اندازی ETFهای بین المللی، انتشار اوراق بهادار در بورسهای بین المللی بحث خواهد شد.