آیا رشد شاخص در بورس حبابی است؟

رشد شاخص‌های بورس حبابی نیست
محمد ابراهیم قربانی فرید درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی پانا، اظهار کرد: شرکت ها آزادند به هر میزان که می خواهند نسبت به قیمت‌گذاری محصولات خود اقدام کنند و قیمت گذاری در بورس شرایط حراج داشته و امکان رانت وجود ندارد.

وی افزود: فروشندگان می تواند قیمت بالا تعیین کنند یا با هر شیوه ای که تمایل دارند نسبت به قیمت گذاری اقدام کنند.

قربانی فرید تصریح کرد: امکان رانت در قیمت گذاری محصولات بورس کالا وجود ندارد و فروشنده می تواند بالاترین قیمتی را که تمایل دارد برای فروش محصول تعیین کند.

رییس کارگزاری سهام پژویان شایق، عنوان کرد: بسته بودن نماد شرکت ها به معنای رانت نیست و بسته بودن نمادها به دلیل نبود اطلاعات کافی و شفاف نبودن اطلاعات است به همین دلیل نمادها بسته می شود تا اطلاعات فروشنده تکمیل شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رشد شاخص ها در بورس حبابی است، اضافه کرد: رشد شاخص ها در بورس حبابی نیست چون مجموع EPS و PE بازار حدود6.5 تا 7 است در حالی که در دنیا حدود 15 به بالا است بنابراین رشد شاخص ها در بورس ایران حبابی نیست.

قربانی فرید عنوان کرد: سهام بازار بورس ایران برای حضور شرکت های خارجی آزاد است و اگر خارجی ها مایل باشند می توانند در بورس ایران حضور یابند و سهام شرکت های ایرانی بسیار پایین نرخ گذاری شده است .

وی اضافه کرد: در مجموع بازار بورس کشور حباب ندارد و توصیه به سهامداران خرد نیز این است که نقدینگی و پس اندازهای مازاد خود را در بورس سرمایه گذاری کنند نه اینکه خانه خود را بفروشند و در بورس سرمایه گذاری کنند .

رییس کارگزاری سهام پژویان شایق عنوان کرد: سهامداران باید از مشورت های کارگزاران بورس برای خرید سهام استفاده کنند تا بهترین سهام با اطلاعات کارگزاران خریداری شود.

قربانی فرید تصریح کرد: بازده بورس در ایران بسیار بالاست و اگر شرایط اقتصاد ایران سالم شود ، خارجی ها تمایل بیشتری برای حضور در بازار بورس ایران خواهند داشت.
/ 0 نظر / 10 بازدید