زمان برگزاری آزمون اصول بازار سرمایه

در بیست و یکمین دوره آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه 12482 نفر در کنکور بازار سرمایه ثبت نام کردند.

 

 

رییس اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار از ثبت نام 12482 نفر در بیست و یکمین دوره آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، حیدر فروغ نژاد، اظهار داشت: آزمون اصول بازار سرمایه با ثبت نام 7142 نفر، در صدر متقاضیان شرکت در بیست و یکمین دوره آزمون‌ها قرار دارد.

 

وی افزود: تعداد شرکت‌کنندگان در دوره بیست و یکم 12482 نفر است که در مقایسه با دوره بیستم (9595 نفر)، رشد 30 درصدی و نسبت به دوره مشابه سال قبل (10617 نفر)، رشد 17 درصدی داشته است.

 

در بیست و یکمین دوره آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، تمام 9 آزمون (اصول بازار سرمایه، تحلیل‌گری بازار سرمایه، مدیریت نهادهای بازار سرمایه، کارشناسی عرضه و پذیرش، معامله‌گری اوراق تأمین مالی، ارزش‌یابی اوراق بهادار، معامله‌گری ابزار مشتقه، معامله‌گری بورس کالا و مدیریت سبد اوراق بهادار) برگزار خواهد شد.

 

بیست و یکمین دوره آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه در روزهای هفتم، هشتم و 14 شهریورماه امسال در شش شهر برگزار خواهد شد. همچنین برای اولین بار آزمون مدیریت سبد اوراق بهادار به صورت الکترونیکی و فقط در تهران برگزار می شود.

 

فرصت ثبت نام در بیست و یکمین دوره آزمون بازار سرمایه ساعت 24 امشب به اتمام می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ساعت 22 مهلت خرید کارت اعتباری برای شرکت در آزمون و ساعت 24 مهلت برای ثبت نام در آزمون به پایان می رسد.

رییس اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تاکنون 11 هزار نفر برای شرکت در این دوره از آزمون ها ثبت نام کرده اند تا رکورد مشارکت کنندگان در آزمون های بازار سرمایه شکسته شود.

پیش از این بیشترین تعداد مشارکت کنندگان به نوزدهمین دوره آزمون ها با حضور 10 هزار و 600 نفر اختصاص داشت که این دوره این رقم ارتقا یافته است.

حیدر فروغ نژاد با تأکید بر اینکه مهلت یاد شده به هیچ وجه تمدید نمی شود از افرادیکه به‌صورت اینترنتی هزینه ثبت نام خود را پرداخت کرده اند، خواست بلافاصله وضع ثبت نام خود را در سامانه بررسی کنند تا مشکلی در ثبت نام آنان ایجاد نشود.

بر اساس اعلام اداره امور گواهینامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس، طراحی آزمون‌های بازار سرمایه به نحوی است که علاقه‌مندان می‌توانند به طور همزمان در چند آزمون شرکت کنند.

در بیست و یکمین دوره، تمام 9 آزمون بازار سرمایه شامل اصول بازار سرمایه، تحلیل‌گری بازار سرمایه، مدیریت نهادهای بازار سرمایه، کارشناسی عرضه و پذیرش، معامله گری اوراق تأمین مالی، ارزشیابی اوراق بهادار، معامله‌گری ابزار مشتقه، معامله‌گری بورس کالا و مدیریت سبد اوراق بهادار برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی اداره امور آموزش و گواهینامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس به نشانی http://reg.seo.ir مراجعه کنند.

/ 0 نظر / 65 بازدید