سال 1390+ بورس تهران+حسینی مقدم+...

نوروز به همه دوستانم مبارک باشه...

آرزو میکنم سال خوبی پیش روی همه باشه...

سال 1389 هر طور که بود، گذشت. بعضی ها خیلی راضیند از اتفاقاتی که افتاد...

اما اون چیزی که بصورت یکسان بر همه گذشت و شاید خیلی ها با من هم عقیده باشند بحث سریع گذشتن این سال بود. نمیدونم سال چی بود که انقدر سریع گذشت.

 

یادم میاد نوروز پارسال خیلی برام شیرین بود. همه چیز رنگ و بوی دیگه ای داشت.  نشستمو چند تا برنامه برای سال 1389 نوشتم تا ان شائالله بتونم به همشون برسم. الان که نگاه میکنم میبینم به هیچ کدومش نرسیدم. اصلا خیلی از برنامه هام فاصله دارم. همین عامل باعث شده دیگه امسال برا هیچی برنامه نداشتم باشم...

 

سال بسیار بدی بود برای من ولی ارزو میکنم سال بسیار خوبی در انتظار همه خوانندگان عزیز و دوستان خوبم باشد...

برای خالی نبودن مطلب چند تا پیشنهاد به سرمایه گذاران تازه وارد در این تاپیک دارم و ارزو میکنم سال پر پولی را پشت سر بگذارن.

 

فعالیت در بازار سهام شبیه به سوار شدن یک اسب وحشی است. قیمت به طرز بی رحمانه ای نوسان میکنند و معامله گران مظطرب و احساساتی را به لرزه در می آورند. تنها کسانیکه با نظم و دقت برنامه شان را دنبال میکنند، میتوانند از حرکات بازار سود ببرند.

 

برنامه ریزی برای یک معامله درست شبیه برنامه ریزی برای یک سفر است. باید هر اتفاقی را پیش بینی کرده باشید و برای هر اتفاقی آماده باشید. به خصوص برای انواع پیش بینی نشده آن. داشتن یک برنامه درست همه نظرات و عقاید و احاسات را از معامله شما کنار می زند و می تواند باعث اتفاقات خوب شود.

 

 

هیچ تفاوتی نمیکند که شما به میزان 5 میلیون تومان معامله میکنید یا 5 میلیارد تومان. اصول موفقیت در معامله یکسان است. تنها باید کلیه احساسات را از برنامه خود حذف کنید و از برنامه پیروی کنید.

یک تصمیم قطعی بگیرید. اول از همه از خود بپرسید که آیا حقیقتا می خواهید یک معامله گر باشید یا خیر؟؟؟!!!

چگونه برخی از افراد توقع دارند که در طی مدت زمان کم، به یک معامله گر بزرگ تبدیل شوند. همه معامله گران موفق، تلاش، پشتکار و زمان زیادی برای تصمیم گیری و شکست های فراوانی را پشت سر گذاشتند تا به جایی که هستند ، رسیده اند. 

تبدیل شده به یکی از بزرگان و برندگان بازارهای مالی و سهام فرقی با تبدیل شدن به یک حقوقدان برجسته، یک پزشک و یا یک تاجر موفق ندارد. آیا می توان انتظار داشت که شما بعد از شرکت در چند سمینار پزشکی و خواندن چند کتاب پزشکی ، یک جراح مغز شوید؟!

 

معامله گر موفق نه تنها به زیر بنای محکمی از دانش نیاز دارد بلکه همواره باید در این راه بیشترین تلاش ممکن را انجام دهد.

 

با آرزوی بهترین ها برای همه

 

/ 0 نظر / 7 بازدید