هم‌اندیشی شرکتهای بورسی برای اجرای دستور‌العمل کنترل داخلی

مدیر امور ناشران بورس اوراق بهادار در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد
هم‌اندیشی شرکتهای بورسی برای اجرای دستور‌العمل کنترل داخلی/حضور 35 شرکت در جلسه
خبرگزاری تسنیم : سرپرست ناشران بورس‌ از برگزاری نشست هم‌اندیشی اجرای دستورالعمل‌کنترل‌داخلی شرکت‌ها باحضور 35 شرکت بورسی و هلدینگ‌ها خبرداد و گفت: نماینده سازمان بورس نیزبرای رفع ابهامات در جلسه حضور داشت.
سرویس: اقتصادی   تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۰   ساعت ۱۷:۴۹   شناسه خبر: ۱۳۹۱۱۱۱۰۰۰۰۱۱۶
بورس

 

روح الله حسینی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره هم اندیشی روز گذشته شرکت بورس که در راستای دستور‌العمل کنترل داخلی برگزار شد، اظهار داشت: عصر روز گذشته هم اندیشی کنترل داخلی که از اردیبهشت ماه سال جاری به اجرا در آمد، برای شرکت‌های بورسی برگزار شد. بر اساس این دستور العمل کلیه شرکت‌ها باید خود را با ضوابط این منشور منطبق و در شرکت خود اعمال می‌کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت‌ها در این زمینه سؤالات متعددی داشتند تصمیم گرفته شد یک جلسه هم اندیشی با شرکت‌های بورسی برگزار کنیم تا سؤ الات و ابهاماتی که مطرح است برطرف شود بنابراین عصر روز گذشته با حضو 35 شرکت بزرگ بورسی و هلدینگ‌های حاضر در بورس این هم اندیشی برگزار شد.

مدیریت امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران بیان کرد: در این جلسه معاونان مالی و اقتصادی شرکت‌ها و نماینده‌ای از سازمان بورس حضور داشتند تا به سؤالات شرکت‌ها در این زمینه پاسخ‌‌های لازم ارائه شود. در این جلسه با پاسخگویی به سؤ الات مطرح شده شرکت‌ها به نظر می‌رسد ابهاماتی که وجود داشت، برطرف شده است. 

حسینی مقدم در پایان تصریح کرد: هر چند 35 شرکت در این جلسه حضور داشتند ولی برخی از آنها شرکت‌های زیر مجموعه‌ای دارند که آنها نیز در بورس هستند بنابراین بسیاری از شرکتها به این 35 عدد وابسته هستند و سؤ الات بسیاری از فعالان بورسی طی این هم اندیشی حل شد و در پایان نیز قرار شد جلسه‌ای با جامعه حسابرسان و شرکت‌های حسابداری در آینده برگزار شود.

به گزارش تسنیم، دستور العمل کنترل داخلی شرکت‌ها از اردیبهشت ماه باید در شرکت‌ها اجرا می‌شد و در همین راستا به شرکت‌های بورسی یک سال مهلت داده شد که این دستور العمل را در شرکت  خود اجرا کنند. بر اساس این دستور العمل از این پس در سالهای آینده حسابرسان شرکت‌ها بر کنترل داخی شرکت‌ها نیز نظارت می‌کنند.

/ 2 نظر / 8 بازدید
پریسا

مرسی که امروز بهم سر زدی. یادت نر بازم بیای, عاشقتم[قلب]