چگونه وارد بورس شویم؟

ده فرمان براى روزی بهتر در بورس:

قانون اول – هیچ سهمی نباید بیش از 25 درصد از سبد باشد.

قانون دوم – قبل از هر خریدی باید نمودار آن با دقت کنترل شده باشد.

قانون سوم – سهمی بخر که معتقد باشی شرکت در بینهایت ورشکسته نخواهد شد . فاندامنتال را چک کن و بدون فاندامنتال حتی اگر وارن بافت هم مشغول خرید آن سهم بود، وارد پوزیشن خرید نشو .

قانون چهارم – طمع بسیار بد است . مبادا از سر طمع و بی حساب و کتاب سهمی بخری و سهم آن شرکت در سبدت زیادتر از قانون 1 باشد. خودت خوب می دانی که کی سهم را از سر طمع می خری و کی از سر حساب و کتاب.

قانون پنجم- در مورد پول تو هیچکس بهتر ازتو تصمیم نمی گیرد. تو در نوع خودت بهترینی. چرا باید حرف دیگران را گوش کنی یا تحت تاثیر این و آن قرار بگیری ؟

قانون ششم – قبل از خرید هر سهمی باید این قوانین یکبار مطالعه شود .

قانون هفتم – اشتباه کردن اشکال ندارد ولی بعد از هر اشتباه باید حداقل یک صفحه کامل در مورد آن توضیح مکتوب بنویسی .این تنها راه بخشش است .

قانون هشتم – سهام موجود در چک لیست تکنیکی هر روز باید کنترل شود .

قانون نهم – حداقل سه روز در هفته باید یک ساعت وقت بگذاری و احساست را در مورد بازار مکتوب کنی .

قانون دهم – یادت نرود فروشنده پشیمان بهتر از خریدار پشیمان است. به احساست هنگام خرید شک کن و هنگام فروش اعتماد. ضعف در فروش از ویژگی های خرده بورژواسی است. این نقطه ضعف را هرگز فراموش نکن.

/ 5 نظر / 8 بازدید
shahin

عالی بود

کارت درسته

مرسی

عاطفه

سلام . میخام وارد بازار بورس بشم . اگه ممکنه راهنمایی کنید که با 100 تومن 200 تومن هم میشه شروع کرد و روش کار و ثبت نام چگونه است ؟

najmeh

سلام . من میخام سهام بخرم ولی اصلا با اینکار آشنایی ندارم و حتی مفاهمیشو یاد ندارم اگه امکان داره برای مبتدی ها مطلبی بنویسین که از کجا شروع کنن و یه سوال اینکه آیا میشه اینترنتی سهام خرید و اصلا به بورس و اینا نرفت ?