برای سرمایه گذاری در بورس از کجا شروع کنیم؟


در این روزهای استراحت بورس! بد نیست در مورد مطالبب متناسب با بورس صحبت کنیم:
خیلی ها می پرسند : از کجا شروع کنیم ؟ چی بخریم ؟ کی بخریم ؟ کی بفروشیم؟ از چه روشی استفاده کنیم ؟

تکنیکی کار کنیم یا بنیادی یا ...؟
همه بدنبال جواب این سوال هستند که چطور در بازارهای سرمایه (بورس،طلا،مسکن،دلار و ...) سود کنیم ؟

جواب خیلی ساده است : 

همه چیز به پیش بینی شما بستگی داره 
ودر یک کلام ساده : 1 - پیش بینی 2 - زمان ورود خروج بازار 3 - مدیریت سرمایه (چی بخرم چقدر بخرم و ...) از مهم ترین اصول بازارهای سرمایه از جمله بورس هستند که در روزهای آینده بطور مفصل توضیح خواهند داده شد.
و بیاد داشته باشید اگه پیش بینی شما درست نباشه موارد دیگه کاربردی نخواهند داشت.تا بحال دقت کردید وقتی نیاز به درمان بیماری پیدا میکنیم چیکارمیکنیم؟

خب بعضی ها (با داشتن یا نداشتن علم پزشکی) خود درمانی میکنن ،عده ای هم به روشهای پیشنهادی دیگران گوش میدن ،  اما اونائی که برای جونشون ارزش قائل هستن میرن دکتر .... یعنی یه دکتر خوب پیدا میکنن، بهش اعتماد میکنن و امیدوارن تا با درمان اون خوب بشن.


اما من تا بحال ندیدم وقتی کسی بیمار بشه بره پزشک بشه تا خودشو درمان کنه


خب طبیعتا برای موفقیت در بازار سرمایه باید اول بازار رو شناخت ، روشهای خوبه سرمایه گذاری رو دونست و بعد به سرمایه گذاری بپردازیم و بعد یا خودتون مستقیما فعالیت کنید یا یه مشاور خوب پیدا کنید و بهش اعتماد کنید و یا از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید 


هر سرمایه گذاره موفق در بورس باید به این روشها مسلط باشد : 1 – تحلیل تکنیکی 2 –تحلیل بنیادی 3 –روانشناشی خودش و بازار

البته شما میتوانید در نهایت یکی از دو روش تحلیل تکنیکی یا بنیادی رو نیز انتخاب کنید. اما قبل از اون ببینید کدوم رو بیشتر دوست دارید هرچند به نظر میرسه : "بنیادی تصمیم بگیرید تکنیکی بخرید" انتخاب بهتری است.


تحلیل تکنیکی : این روش معتقد است با بررسی قیمتهای گذشته هر سهم و با محاسبات خاصی میتوان قیمت آینده سهم مورد نظر را پیش بینی کرد بنابراین در این روش شما به دنیای بیرون از اطاقتون و خبرهای سیاسی اقتصادی کاری ندارید فقط خودتون و مهارت شما در استفاده از روشها و بازی با نمودارها و اعداد و در حقیقت بیشتر برای دیده کوتاه مدت مناسب تر است.

تحلیل بنیادی: این روش معتقد است ارزش هر سهم با قیمت اون متفاوت است و وظیفه واقعی اون پیدا کردن ارزش واقعی سهامه یعنی سهمی ممکنه قیمت بالائی داشته اما ارزشه اون سهم نسبت به قیمت پایین باشه که با مطالعه و بررسی اقتصاد،صنعت و وضعیت شرکت به ارزش واقعی سهام شرکت پی میبرد. و بیشتر برای دیده بلند مدت مناسبتر است.روانشناسی خود و بازار : منظور شناخت نقاط قوت و ضعف خود و بعد ضعف های بازار رو بشناسیم و بدونیم طمع و ترس چه اثراتی بر سرمایه گذاری ما می گذارد .

منبع وبلاگ همسایه

/ 1 نظر / 16 بازدید

با سلام واقعا ممنونم مطالب خیلی خوبی بود لطفا درمورد تحلیل تکنیکی و بنیادی مطالبی قرار دهید .